Виробнича база

  Земля... Народ ніколи не уявляв свого життя без землі. Та й хіба може бути інакше? Адже дерево або квітка гинуть, якщо їх вирвуть із грунту. Так і людина. Її душа в`яне, засихає, втративши зв`язок із рідним.

Споконвіку люди вважають землю матір`ю. Вона завжди зігріє своєю ласкою, нагодує своєю щедрістю, підтримає і захистить у лиху годину. Все від землі – вважали наші предки. Своїм життям і добробутом людина зобов`язана, насамперед їй. Вона і народжує, і ховає. Стародавня народна притча мудро вчить: „Держімося землі, бо земля держить нас”.

А й справді так! Овруцький професійний ліцей, маючи своє власне навчальне господарство у 280 га, також тримається землі. Її, орної, має 220 га.     

    

Наше навчальне господарство (заповідне урочище „Юліно”) – це власність колишнього капіталіста-цукрозаводчика Терещенка. Було засноване в другій половині 19 ст. для коханки Юлії Шадриної.

В наші часи (1963р.) було передане училищу Гошівським колгоспом ім. Кірова.

Український письменник Борис Грінченко писав: „Земля жива – вона все чує і знає. Усі гріхи людські бачить і вгинається, як по ній грішник іде... А як якого, то й з ями викине мертвого. Як люди гарні до неї, вона радіє й пособляє їм, а як ні, то плаче і гнівається. Гнівається, що її не шанують. Вона – наша мати, вона свята! Її цілувати треба, кланяючись”. 

Приємно спостерігати, яке шанобливе ставлення до землі виховують наші майстри виробничого навчання, готуючи учнів з професії „Тракторист-машиніст с\г виробництва” до праці на ній, здійснюючи професійно-практичну підготовку згідно з робочими навчальними планами і програмами, комплектуючи машино-тракторні агрегати.

Майстри в\н проводять заняття з учнями, яких розподілено на ланки. Наприклад, згідно з графіком одна ланка відпрацьовує завдання виробничого характеру з предмету „Підготовка машино-тракторних агрегатів до роботи”, на тему: „Плуги навісні”, інші – вивчають будову культиваторів-плоскорізів чи лущильників, борін, котків, працюють з ними. 

Та не тільки золоті колосисті поля має наше навчальне господарство, а й відповідну техніку, причіпний інвентар для вирощування сільськогосподарських культур: 60 одиниць с\г техніки (3 комбайни, 9 автомобілів (6 грузових, 2 легкових і автобус), 12 тракторів (2 - МТЗ-82, 4 - ЮМЗ-6, 3 - ДТ-75, 2 - Т-150К, 1 – Т-150Г)). Все це являє собою матеріально-технічну базу ліцею. Трактори, автомобілі, сільськогосподарські машини, обладнання та інвентар, що використовуються в навчально-виробничому процесі, знаходяться на балансі ліцею.

            

           

            

Гордістю навчального господарства Овруцького професійного ліцею є тваринницька ферма, поголів`я худоби якої сягає 131 ВРХ, навчально-виробничі будівлі, необхідні для забезпечення функціонування навчального господарства.

      
           

     Оплата праці штатних працівників навчального господарства проводиться за рахунок виробничої діяльності навчального господарства відповідно до галузевих тарифів та законодавства України.

Навчальне господарство реалізує свою продукцію (молоко, м`ясо) за цінами й тарифами, що встановлюються на договірній основі, а у випадках, передбачених чинним законодавством, за фіксованими та регульованими цінами і тарифами. Завдяки цьому, ліцей намагається виживати в сучасних умовах. Професію тракториста-машиніста, люди якої безпосередньо причетні до хліборобської праці, яку здобувають у нас, називають професією хлібороба. В умовах кризової економічної ситуації на Україні вона вкрай необхідна. Це професія майбутнього, адже хліборобська праця нас годує.  Саме тому, вважає директор, ми повинні зберегти землі рідні для навчання учнів з професій сільськогосподарського напряму.

 

                                                     Любіть працю на землі.

 

                                                     Шануйте хліб на столі, бо

 

                                                     то найвище благо!